Założenie działalności gospodarczej
Wrocław

Stawianie pierwszych kroków we własnym biznesie może być dla wielu mieszanką ekscytacji przed nowym etapem w życiu z obawami dotyczącymi natury formalnej i prawnej. Często skomplikowane zawiłości prawne i ciągle zmieniające się przepisy mogą być niezrozumiałe dla osoby, która na co dzień nie pracuje w tej branży i nie śledzi każdej zmiany. Nasze specjalistki ds. księgowości z biura rachunkowego Taxeo Wrocław pomogą Ci przejść przez cały proces założenia działalności gospodarczej we Wrocławiu.

Setki spotkań z przyszłymi przedsiębiorcami pozwoliły wypracować nam skuteczne schematy działania, dzięki którym podczas rozmowy online lub w naszym biurze we Wrocławiu, będziemy mogli omówić wszystkie ważne dla nowego przedsiębiorcy kwestie.

Zakładanie działalności gospodarczej Wrocław – korzyści ze współpracy z Taxeo

Pracując na co dzień w księgowości, doskonale zdajemy sobie sprawę z faktu, iż rejestracja działalności gospodarczej i prowadzenie firmy może być kłopotliwe na różnych płaszczyznach. Polskie prawo należy do tych bardziej skomplikowanych, pełnych rozgałęzień i trudnych sformułowań. Stale zmieniające się przepisy podatkowe i zawiłe zapisy także bywają trudne w interpretacji. Rozumiemy więc, że ktoś, kto dopiero decyduje się na założenie działalności gospodarczej we Wrocławiu czy jakiejkolwiek innej miejscowości w naszym kraju, może nie znać wszystkich aktualnych przepisów lub rozumieć prawa podatkowego dotyczącego firm.

Jeśli więc myślisz o zakładaniu firmy jednoosobowej, warto skorzystać z usług profesjonalnej firmy, z którą rejestracja działalności gospodarczej przebiegnie płynnie bez zbędnego zamartwiania się o samodzielne załatwianie wszelkich formalności. Taxeo Wrocław daje Ci możliwość skorzystania z usług nie tylko podczas zakładania firmy, ale i na każdym późniejszym etapie jej działalności. Przed procesem rejestracji firmy doradzimy Ci najkorzystniejsze formy opodatkowania przedsiębiorstwa oraz możliwe do wykorzystania ulgi. Dzięki temu przedsiębiorca będzie mógł skupić się na swoich celach biznesowych i codziennych obowiązkach. Formalności związane z założeniem firmy i jej księgowością zostaw naszym księgowym w Taxeo!

Biuro rachunkowe Wrocław
Biuro rachunkowe Wrocław

Tematy omawiane na spotkaniu dot. rejestracji działalności gospodarczej

  • Jaki jest najkorzystniejszy status firmy – JDG czy spółka?
  • Jaka forma opodatkowania Twojej firmy jest najlepsza – skala podatkowa, ryczałt czy podatek liniowy?
  • Możliwości skorzystania z ulg – ulga na start, mały ZUS, IP Box oraz inne.
  • Co stanowi koszt i jak ewidencjonować przychód?
  • Czy warto być czynnym podatnikiem VAT?
  • Na co warto zwrócić uwagę podczas zakładania firmy?
  • Jak założyć działalność gospodarczą? Niezbędne dokumenty.

Rejestracja działalności gospodarczej we Wrocławiu krok po kroku

Przed rozpoczęciem procesu rejestracji działalności gospodarczej należy przygotować swoje dane, nazwę firmy, miejsce prowadzenia działalności i datę rozpoczęcia, jak również miejsce i sposób opodatkowania. Potrzebny jest także kod klasyfikacji PKD, odpowiadający rodzajowi danej działalności.

Rejestracja działalności gospodarczej odbywa się na dwa sposoby – przez Internet oraz tradycyjnej. Jeśli wybierasz metodę online, należy wejść na stronę prod.ceidg.gov.pl i wypełnić formularz wpisu do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. Formularz ten jest jednocześnie zgłoszeniem do ZUS/KRUS, GUS oraz Urzędu Skarbowego. Do podpisania wniosku wykorzystaj profil zaufany ePUAP.

Jeśli natomiast chcesz stacjonarnie zarejestrować firmę, możesz to zrobić w Urzędzie Miejskim. Należy samodzielnie pobrać formularz CEIDG-1, wydrukować go, uzupełnić i złożyć w odpowiednim oddziale Urzędu Miejskiego. Co istotne, potrzebujesz mieć przy sobie ważny dowód osobisty lub paszport. Na podstawie złożonego wniosku publikowany jest na stronie www.ceidg.gov.pl wpis, będący jedynym dokumentem potwierdzającym prowadzenie firmy w Polsce. To po stronie przedsiębiorcy stoi dbanie o aktualne dane.

Zgłoszenie automatycznie trafia do US, ZUS/KRUS oraz GUS, nie trzeba więc dodatkowo zgłaszać działalności gospodarczej w tych miejscach. Jeśli nie posiadasz jeszcze numerów NIP i REGON, zostaną ona nadane automatycznie w ciągu 7 dni od momentu złożenia wniosku. Do Urzędu Skarbowego musisz się udać jedynie jeśli chcesz zarejestrować kasę fiskalną lub VAT, bądź złożyć deklarację PIT-16.

Na wizytę do ZUS należy udać się w przeciągu 7 dni od daty rozpoczęcia działalności firmy. Co prawda złożenie wniosku CEIDG-1 jest tym samym zgłoszeniem płatnika, jednak należy samodzielnie zgłosić się do odpowiedniego ubezpieczenia (w zależności od tego czy JDG jest jedynym, czy dodatkowym źródłem dochodu, obok np. umowy o pracę).

Następnie warto wyrobić pieczątkę z nazwą i danymi firmy. Należy też założyć konto firmowe w banku. Jeśli zatrudniasz pracowników, do 30 dni od rozpoczęcia działalności gospodarczej należy na piśmie poinformować PIP i Sanepid o rodzaju, zakresie, a także lokalizacji prowadzonej firmy.

W Taxeo może też skorzystać w usług wirtualnego biura we Wrocławiu, uzyskać wirtualny adres firmy w jednym zn najbardziej prestiżowych miast w Polsce i cieszyć się korzyściami, jakie to ze sobą niesie.

W naszej firmie świadczymy również usługi obsługi kadrowej i usługi księgowe. Jeśli jesteś programistą, zachęcamy do skorzystania z naszej pomocy w uzyskaniu ulgi IP Box dla branży IT.

W naszym biurze Taxeo Wrocław rejestracja firmy jednoosobowej przebiegnie sprawnie pod naszym nadzorem. Ponadto rejestracja spółek nie jest nam obca – posiadamy duże doświadczenie w tej dziedzinie.

W naszym biurze Taxeo Wrocław rejestracja firmy jednoosobowej przebiegnie sprawnie pod naszym nadzorem. Ponadto rejestracja spółek nie jest nam obca – posiadamy duże doświadczenie w tej dziedzinie. W naszej firmie świadczymy również usługi obsługi kadrowej, usług z zakresu księgowości i rachunkowości. Jeśli jesteś programistą, zachęcamy do skorzystania z naszej pomocy w uzyskaniu ulgi IP Box dla branży IT. W Taxeo może też skorzystać w usług wirtualnego biura we Wrocławiu, uzyskać wirtualny adres firmy w jednym zn najbardziej prestiżowych miast w Polsce i cieszyć się korzyściami, jakie to ze sobą niesie.

Serdecznie zapraszamy do jednego z naszych biur we Wrocławiu, ale i Warszawie, Krakowie oraz Nowej Hucie, gdzie czekają na Państwa nasi doświadczeni specjaliści gotowi pomóc w każdej sprawie!

Zachęcamy do umówienia się na spotkanie